Advertisement
Prekių katalogas
Grupės
li   Antenos
li   Palydovinės TV KOMPLEKTAI spec.kaina
li   Skaitmeninės TV imtuvai ir priedėliai DVB ir IPTV , išmanieji Android
li  Antenų tvirtinimo stovai
li  Dalikliai, atšakotuvai
li  Dekoderiai, moduliai
li  Duomenų laikmenos, kortelės
li  Elektroniniai priedai, komutatoriai
li  Jungtys ir adapteriai
li  Kabeliai
li  Kompiuterių TV DVB įranga
li  Maitinimo šaltiniai ir įterpikliai
li  Maršrutizatoriai, modemai
li  Motorai ir pozicionieriai
li  Palydoviniai konverteriai
li  Palydovinis internetas
li  Palydovinių antenų mechanika
li  Prietaisai ir įrankiai
li  Spinduoliai, poliarizeriai palydovinėms antenoms
li  Stiprintuvai TV ir SAT
li  Stiprintuvai WiFi ryšio
li  Stiprintuvai, kartotuvai, retransliatoriai GSM 3G UMTS 4G LTE interneto ir mobiliojo ryšio skirti galutiniam vartotojui
li  Stiprintuvai, kartotuvai, skirti operatoriams, profesionalūs, Proffesional & Band selective repeaters
li  Stiprintuvų. ryšio kartotuvų priedai
li  TechniSat HDVision LCD televizoriai
li  TV rozetės ir jų priedai
li  Vaizdo stebėjimo sistemos

Paieška prekių kataloge


Industrial repeaters
  Mobile network repeaters
       GSM 3G 4G

Užsakymų ypatumai

Pristatome

W7 WiFi - USB adapterisSCART ekranuotas kabelis
Kainų informacija

Siųskite užklausimą  lietuva@erksa.lt , nurodydami dominančias pozicijas.


Verta pasidomėti

Televizijos antenos

Skaitmeninei DVBT televizijai

   Pamirškite baltas zonas   
Mes priimsime signalą ten ,
     kur  kiti  neįstengia      ! 

Bendradarbiaukime

Ieškome_firmų_bei_privačių____ instaliuotojų_visoje_Lietuvoje___ montavimui_antenų_ir_komplektų


Tai bent...
Mūsų specialistams teko garbė susipažinti su naujausiu palydovinės technikos stebuklu. Neįtikėtina, bet jau sukurta nedidelių matmenų palydovinė antena,  stiprinanti 100dB !54286938 Apsilankymų

     

 

Pradžia


  Spausdinti  El.paštas 
2006 03 30

Palydoviniai konverteriai turi daug įvairių parametrų.

Vienas jų, dažniausiai minimas pardavėjų, yra triukšmų lygis. Realus triukšmų lygis šiandienai gali būti nuo 0,2 iki 1,6 dB. Aišku kuo jis mažesnis, tuo geriau.

Tai žinodami daugelis gamintojų, ypač žemos kokybės gamintojų, nesaugančių savo gero vardo, pradėjo rašyti dokumentacijoje ar ant paties konverterio nerealius, neatitinkančius tikrovės parametrus. Juk išmatuoti šį parametrą ypač sunku. Tam reikia ne tiktai brangios matavimo įrangos, tačiau ir specialių sąlygų, juk netgi aplinkos temperatūra įtakoja šį ypač jautrų parametrą.

Konverterio triukšmų lygis skirtinguose dažniuose būna skirtingas. Kažkada gamintojai deklaruodavo maksimalų triukšmų lygį - t.y. pačioje blogiausioje dažnio vietoje. Tai reikšdavo, kad pirkėjui būdavo suteikiama informacija apie įmanomai blogiausią konkretaus konverterio triukšmą, o realiai daugumoje diapazono vietų jis būdavo tiktai geresnis.

Deja, vėlgi ne be nesąžiningos konkurencijos įtakos bei neišmanančių firmų-perpardavėjų, su laiku atsirado tendencija rašyti tipinį triukšmų lygį. Ką tai reiškia? O gi tai, kad realaus triukšmo, kurį konkretus konverteris įneša į naudingą signalą pirkėjas išvis nežino!

Šiokią tokią labai tolimą analogiją galima būtų atrasti garso stiprintuvų ar garsiakalbių nominaliame bei elektriniame ar pikiniame galingumuose. Pastebėjote, kad kuo nerimtesnis gamintojas, tuo labiau jis mėgsta deklaruoti tą parametrą, kurio skaičius didesnis?

Tipinis - tai maždaug per kreivės vidurį nubrėžta tiesė. Maždaug - tai reiškia nenkonkrečiai. Pasižiūrėkite kaip pavyzdį paveikslėlį.

Pastaba: Šis paveikslėlis nėra konkretaus konverterio parametrai, jis nėra realus, o čia naudojamas tiktai kaip pavyzdys sąvokų minimalus/tipinis/maksimalus įvertinimui.

Kaip matote, konverterio, kurio deklaruojamas tipinis triukšmas 0,4 dB, maksimalus triukšmas gali būti netgi iki 1,0dB ar daugiau.

Savaime aišku ir rimti gamintojai buvo priversti deklaruoti tipinį triukšmą vietoje maksimalaus. O kaipgi, juk pirkėjas reikalauja patiekti ne blogesnį gaminį už abejotinos reputacijos gamintojo, o pastarasis patiekia žematriukšmį...

Tai dar būtų pusė bėdos, jei gausios gamintojų gretos nemeluotų bent jau to parametro. Paprastai tokie gamintojai tiesiai klausia savo distributorių kokį skaičių jiems užrašyti! Iš tikrųjų netgi 1,0 dB triukšmų lygis yra labai žemas ir jo pakanka kokybiškam palydovinio signalo priėmimui. Bet rinka jau yra pripildyta abejotinų gaminių su deklaruojamu 0,3 dB ar dar mažesniu triukšmu... netikru, dažnai nerealiu, bet užrašytu... pirkėjas juk neišmatuos...

Kaip pirkėjui likti neapgautam? Ko gero pirmasis dalykas, pagal kurį jis gali įvertinti - tai kaina. Tikrai kokybiškas gaminys negali kainuoti tiek kokia yra vidutinė ar net maža konkrečios prekės kaina rinkoje. Tuo tarpu, aukšta kaina laikoma keletu dešimčių ar net mažiau aukštesne kaina už pigų konverterį. Tikrai juokingas kainų skirtumas, bet kartais įrangos pardavėjai taupo netgi vieną ar du litus taip stengdamiesi pirkėjui parduoti kuo pigesnę žemos kokybės prekę.

Antrasis faktorius - žinomas prekės vardas. Žinomo gamintojo konverteris gal irgi neatitiks tikro deklaruojamo parametro (žr. aukščiau), tačiau bent jau bus artimas nurodytiems parametrams.

Trečiasis faktorius - realus išbandymas maža antena silpno palydovo priėmimui. Pajusite akivaizdų kanalų kiekio skirtumą. Nenustebkite jei pvz. 0,6dB konverteris veiks geriau nei kito gamintojo 0,3dB...

Visgi patyrę gamintojai realiai jau sugeba pasiekti 0,3dB triukšmų lygį (tipinį, ne maksimalų).

Tiesa, paskutiniu metu atsirado tokių gamintojų, kurie įsigudrino rašyti netgi MINIMALŲ triukšmų lygį, t.y. idealiausiose sąlygose geriausioje diapazono vietoje! Pamatę tokį užrašą rimtai suabejokite gamintojo reputacija.

Anekdotiška situacija kodėl vienas garsių gamintojų išvis neužrašė šio parametro savo geriausiam gaminiui. “Jei užrašysime tiesą” - sakė jie – “kai kurie mūsų pirkėjai spaus mus, kodėl tie triukšmai yra tokie dideli palyginus su tuo, kas užrašyta ant neaiškios kilmės gaminių. Meluoti negalime ir nenorime. Tiesiog palikome pirkėjui įvertinti realią priimamo signalo kokybę”. Dar juokingiau, kad kai kurie pardavėjai pradėjo juos pardavinėti kaip 0 dB triukšmų. Aišku tai nerealu, tokie neegzistuoja ir ko gero niekada neegzistuos.

Minėti triukšmų lygiai aptarti KuBand diapazono konverteriams priimantiems dažnius nuo 10700MHz iki 12750MHz.

Tuo tarpu Cband diapazono konverterių triukšmai matuojami triukšmine temperatūra kelvinais ir šis parametras turi visai kitokius skaičių lygius.

Tai galbūt aptarsime kitame mūsų straipsnyje.

Šiame straipsnelyje taipogi nepalietėme kitų temų - parametrų, kurie ne mažiau, o kartais net labiau įtakoja signalo kokybę bei kanalų kiekį - tai fazinių triukšmų lygis (ypač svarbus skaitmeniniam signalui), stiprinimo lygis ir charakteristika, generatoriaus dažnio svyravimas, poliarizacijos plokštumų atskyrimas ir kita.

Savaime suprantama galutinis rezultatas priklauso ir nuo spinduolio bei bangolaidžio konstrukcijos ir jų atitikimo konkrečiai antenos formai bei fokuso atstumui.

Tiesiog kiek įmanoma suprantamiau paminėjome tai, ką pirkėjui pardavėjas reklamuoja dažniausiai.

Straipsnis skirtas populiariam aprašymui, jis nenaudotinas moksliniams tikslams. Visos teisės saugomos. Be autoriaus leidimo draudžiama jį perspausdinti visą ar atskirus jo sakinius.

Atnaujinta ( 2006 03 31 )

Industrial GSM repeaters

Mobile network repeaters :  GSM 2G, UMTS 3G, LTE 4G


4G LTE signalo priėmimas
LoRA telemetrijos antenos
5G signalo priėmimas   
WiFi belaidžio interneto priėmimas

Ryšio stiprinimo sprendimai
Ryšio stiprinimo sprendimai GSM, UMTS, LTE (3G, 4G, 2G retransliatoriai, kartotuvai, stiprintuvai ir antenos)
 
GSM, 3G ir 4G kartotuvų - stiprintuvų instaliavimui reikalinga licenzija.   Naudojimą privaloma suderinti su mobiliojo tinklo operatoriumi ir gauti oficialų leidimą įrenginio įjungimui į operatoriaus mobilųjį tinklą. Mes įrengsime stiprintuvą legaliai ir suderinsime su transliuotoju.

3G ir 2G signalo priėmimas

Mobilaus ryšio stiprintuvai
   NEBŪK BE RYŠIO ! 
 
 

Naujos prekių siuntos

Turime naujienų rinkai2004 © ERKSA Visos autorių teisės saugomos